Kouč Jitka Kováříková

Kouč s podporou

Bc. Jitka Kováříková

Moje cesta

Mám státní zkoušku z psychologie, psychologie práce a řízení a z managementu rozvoje lidských zdrojů. Absolvovala jsem akreditovaný kurz „Kouč s principy neurolingvistického programování“. Pracovala jsem na různých vedoucích pozicích a chápu problémy managementu jak z pozice liniového, tak i TOP managementu. Koučování jsem pravidelně používala při řízení a rozvoji podřízených a dále při individuálním osobním koučování. Za svoji více než dvacetiletou praxi jsem nasbírala hodně pracovních zkušeností a docílila prokazatelných výsledků. Život však není jenom práce a i v osobním životě jsem prodělala zásadní vývoj. Nevyhnula jsem se ani problémům s výchovou dětí, partnerskou krizí, konfliktům s rodiči a pochybnostmi sama o sobě. A i v těchto tématech jsem rozmotala řadě klientů jejich myšlenkové uzle. Pracovní a osobní život se velmi ovlivňují. Vše se mi ale podařilo vyřešit. Hotovo však není nikdy. Dnes jsem ráda, že je vše harmonizované a všechny oblasti mého života se přirozeně rozvíjejí.

Kdo je kouč

Koučem není automaticky psycholog, psychiatr ani psychoterapeut. Zastávám názor, že každý kouč by měl být psychologem, ale ne každý psycholog může být koučem. Kouč neradí, není mentor, ale může Vám sdělit určitou zkušenost. Nikdy Vám ji však nevnucuje jako dogma. A když se ho zeptáte: „Co mám tedy dělat?“ Navede Vás vybranými otázkami tak, že sami najdete to nejlepší řešení pro Vás. Kouč není člověk, ke kterému se přijdete jen vypovídat. Kouč používá vybrané techniky rozvoje, používá je individuálně, umí navázat vztah s klientem, je empatický a hlavně správně klade otázky.

Odborný poradce v oblasti: Řízení a rozvoj lidských zdrojů

Mimo koučování Vám také poskytnu odborné konzultace v oboru: Řízení a rozvoj lidských zdrojů (ŘRLZ). Pokud samotná konzultace nestačí, provedu analýzu aktuálního stavu ve Vaší organizace a následně navrhnu postup řešení.

Těším se na práci s Vámi!

Jitka